Процес рецензування
Тексти, що надсилаються до публікації у журналі “Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Історія”, підлягають процесу обов’язкового рецензування.
1. Автор подає до Редакційної колегії статтю, яка відповідає вимогам редакційної етики та правилам підготовки статей до видання у журналі „Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Історія”. Рукописи, які не відповідають прийнятим вимогам, не розглядаються. Впродовж 2 тижнів з моменту подання тексту автор повідомляється про те, що він допущений до процесу рецензування або не допущений у зв’язку із недотриманням вимог до оформлення статті.
2. Рукописи, які надходять до Редакційної колегії, спрямовуються на рецензування за профілем дослідження. Рецензентів призначає Головний редактор журналу. В окремих випадках питання вибору рецензентів вирішується на засіданні Редакційної колегії.
3. Для проведення рецензування статей рецензентами можуть виступати як члени Редакційної колегії, так і сторонні висококваліфіковані фахівці, які володіють глибокими професійними знаннями й досвідом роботи за конкретним науковим напрямком.
4. Рецензент, після отримання статті на розгляд, оцінює можливість рецензування матеріалів, виходячи з відповідності власної кваліфікації щодо напрямку запропонованого дослідження та відсутності будь-якого конфлікту інтересів. У разі наявності будь-яких конкуруючих інтересів рецензент має відмовитися від рецензування й повідомити про це Редакційну колегію. Остання вирішує питання про призначення іншого рецензента.
5. Рецензент робить висновок про можливість друку статті. Строки рецензування в кожному окремому випадку залежать від умов, необхідних для максимально об’єктивного оцінювання якості наданих матеріалів.
6. Рецензування проводиться конфіденційно – за принципами double-blind рецензування (двостороннє „сліпе” рецензування: автор і рецензент не знають один про одного). Контакти між автором та рецензентами відбуваються через відповідального секретаря збірника. На прохання рецензента й за погодженням з робочою групою Редакційної колегії взаємодія автора та рецензента може відбуватися у відкритому режимі (таке рішення приймається лише у тому разі, якщо відкритість взаємодії дозволить поліпшити стиль та логіку викладення матеріалу дослідження).
7. Після остаточного аналізу статті рецензент заповнює стандартизовану форму, яка містить підсумкові рекомендації.
8. Якщо рецензент вказує на необхідність внесення до статті певних коректив, стаття направляється автору для підготовки відкоректованого варіанта з пропозицією врахувати зауваження або аргументовано їх спростувати. До переробленої статті автор додає листа, який містить відповіді на зроблені зауваження та пояснює внесені зміни. Виправлений варіант повторно надається рецензенту для прийняття рішення й підготовки мотивованого висновку про доцільність публікації.
9. У разі непогодження з думкою рецензента автор статті надає аргументовану відповідь у редакцію збірника. У такому разі стаття розглядається на засіданні робочої групи Редакційної колегії. Редакційна колегія може направити статтю для додаткового рецензування іншому фахівцю. Редакційна колегія залишає за собою право відхилення статей у разі неспроможності або небажання автора врахувати зауваження та рекомендації рецензентів. На прохання рецензента Редакційна колегія може передати статтю іншому фахівцю з обов’язковим дотриманням принципів double-blind рецензування.
10. Остаточне рішення щодо доцільності публікації приймається Головним редактором, а за необхідності – на засіданні Редакційної колегії. Після прийняття рішення про допуск статті до публікації Відповідальний секретар повідомляє про це автору та інформує про очікуваний термін публікації.
11. У разі отримання позитивного рішення про можливість опублікування стаття надходить до редакційного портфелю журналу для її публікації в порядку черги та актуальності (в окремих випадках, за рішенням Редакційної колегії, стаття може бути опублікована позачергово, у найближчому номері видання).
12. Датою прийняття статті до публікації вважається дата отримання редакцією позитивного висновку рецензента (або рішення Редакційної колегії) щодо можливості опублікування статті.
13. Затверджена до публікації стаття передається технічному редактору. Незначні виправлення стилістичного або формального характеру, які не впливають на зміст статті, вносяться технічним редактором без узгодження з автором.
14. Відповідальність за обґрунтованість та самостійність зроблених висновків, науково-практичний рівень статті покладається на автора статті.
У випадку не додержання вказаних правил редколегія не буде розглядати поданий рукопис.
Редколегія зберігає за собою право технічно скорочувати і редагувати рукописи.