Колективізація на Прикарпатті у період другої радянізації західноукраїнських земель
Ключові слова:
Прикарпаття, друга радянізація, економіка, сільське господарство, колективізаціяАнотація
У статті проаналізовано соціально-економічне становище західноукраїнських земель, зокрема Прикарпаття, у період другої радянізації Західної України. Розкрито основні аспекти створення колгоспів, проаналізовано форми та методи боротьби радянської системи з вільними господарями.
Висвітлюються особливості політики радянської влади на західноукраїнських землях. В аграрній сфері основний акцент було зроблено на ліквідації великої земельної власності, націоналізації земельних та лісових угідь, а також ліквідації міцних господарств у формі «розкуркулення». Знищувалися традиційні форми господарювання, натомість утворювалися колгоспи і радгоспи.
Описано всі спектри колективізації на Прикарпатті у досліджуваний період. Переведення сільського населення на трудодні, заборона працювати на власній землі, яка згодом була вилучена, а всіх незгодних депортували до Сибіру чи Мордовії. Також відзначається, що населення краю по-різному ставилося до приходу радянської влади: безземельне населення вірило, що нарешті отримає землю та реманент, тому часто допомагало совітам розкуркулювати заможних господарів.
Охарактеризовано заходи більшовиків у сфері культури, спрямовані на ліквідацію осередків «Просвіти» , закриття храмів та насадження «соціалістичної» культури.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.