Сучасні форми збереження та популяризації народних промислів (на прикладі Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини)
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Стаття присвячена Косівському музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини, який справедливо вважають центром культурного надбання гуцулів. Розглянуто роботу музейників з молоддю; проведення майстер-класів, метою яких є популяризація народних промислів. З’ясовано, що музей здійснює важливу місію щодо збирання, збереження й пізнання пам’яток народного мистецтва; значну роль у справі пропагування місцевих промислів та ремесел відіграють виставки, що їх проводять в рамках різноманітних акцій. Констатовано, що інформативно-навчальна робота є важливим напрямом діяльності музею та сприяє популяризації народного мистецтва серед різних соціальних груп.
Ключові слова: Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини, промисли і ремесла, народні майстри, мистці, збереження, популяризація, декоративно-прикладне мистецтво, виставки, матеріальна і духовна спадщина.