Сучасні форми збереження та популяризації народних промислів (на прикладі Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини)

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Halyna Melnychuk
http://orcid.org/0000-0003-2922-6559

Анотація

Стаття присвячена Косівському музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини, який справедливо вважають центром культурного надбання гуцулів. Розглянуто роботу музейників з молоддю; проведення майстер-класів, метою яких є популяризація народних промислів. З’ясовано, що музей здійснює важливу місію щодо збирання, збереження й пізнання пам’яток народного мистецтва; значну роль у справі пропагування місцевих промислів та ремесел відіграють виставки, що їх проводять в рамках різноманітних акцій. Констатовано, що інформативно-навчальна робота є важливим напрямом діяльності музею та сприяє популяризації народного мистецтва серед різних соціальних груп.


Ключові слова: Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини, промисли і ремесла, народні майстри, мистці, збереження, популяризація, декоративно-прикладне мистецтво, виставки, матеріальна і духовна спадщина.

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Melnychuk, H. (2019). Сучасні форми збереження та популяризації народних промислів (на прикладі Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини). Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Історія, (50), 64–69. вилучено із https://www.hj.chnu.edu.ua/hj/article/view/172
Розділ
Статті
Біографія автора

Halyna Melnychuk, Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв

к.і.н., доцент кафедри історії мистецтва та гуманітарних наук

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають