Структурно-функціональні дослідження української весільної обрядовості

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Олександр Кухаренко

Анотація

Метою статті є доведення можливості застосування методу структурно-функціонального аналізу до наукових досліджень обрядового циклу українського весілля. Завдяки методу, отримали структуру, в якій великий цикл поділяється на три малі цикли довесільних, весільних і післявесільних обрядів, малі цикли – на окремі обряди, а обряди розкладаються на епізоди.
Створена структура обрядового весільного циклу дозволяє окреслити хронологічні й топографічні межі обрядів, виявити цілі обрядових дій і характери дії кожного епізоду, охарактеризувати дійових осіб і архетипи персонажів, поділити учасників і топографічні об’єкти на антиномії, визначити персонажів-медіаторів і епізоди медіації, встановити входи до обрядів і виходи з них, з’ясувати межі сакралізації родючості та вплив її на ритуальні дії весільного комплексу обрядів.

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Кухаренко, О. (2022). Структурно-функціональні дослідження української весільної обрядовості. Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Історія, (55), 137–144. вилучено із https://www.hj.chnu.edu.ua/hj/article/view/34
Розділ
Статті
Біографія автора

Олександр Кухаренко, Харківська державна академія культури

кандидат філологічних наук, доцент

Схожі статті

1 2 > >> 

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.