Історіографія взаємин радянської влади та місцевого населення на території Північної Буковини і Хотинщини у 1940-1947 рр.
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
У статті подано всебічний аналіз історіографії теми відносин радянської влади та місцевого населення, впровадження процесів радянізації на території Північної Буковини та Хотинщини впродовж 1940-1947 рр.
Автор розкриває різні типи підходу до висвітлення проблематики, яскравих представників та їхні праці й аналіз видів історіографії та їхню роль у сучасних дослідженнях.
У статті наголошується, що різноманітні дослідження, представлені як радянськими, зарубіжними, так і сучасними істориками, надають різнобічну картину того, як процеси радянізації вплинули на життя і настрої населення, політичну ситуацію, економічний розвиток та культурну сферу регіону. Радянська історіографія підкреслювала «переваги» радянської системи та заслуги радянської влади у розвитку економіки, освіти, культури. Зарубіжна історіографія часто використовувала альтернативні джерела та методи дослідження для отримання більш комплексного розуміння історичних подій. Українська історіографія глибше розглядала окремі аспекти життя території Північної Буковини та Хотинщини, спираючись на значно ширшу джерельну базу. Вона досліджує проблеми репресій, переселень та насильства щодо різних етнічних груп, зокрема українців, євреїв, поляків та інших.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.