Буковина у структурі експорту товарів міжвоєнної Румунії
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Буковина відігравала вагому роль у формуванні внутрішніх та зовнішніх торговельних зв’язків міжвоєнної Румунії. Попри жахливі наслідки Першої світової війни для економіки краю, зміну його традиційних торговельних зв’язків після завершення бойових дій і налагодження міжнародних відносин, почалося відродження внутрішньої та зовнішньої торгівлі.
Зокрема, впродовж 1918-1940 рр. Буковина відігравала важливу роль у зовнішній торгівлі Румунії. Вся закордонна торгівля регіону йшла переважно через дві митниці: у Чернівцях та Ґріґорє Ґіка Воде (Неполоківцях). Завдяки географічному положенню і транспортним зв’язкам Буковина була проміжною ланкою для експорту товарів з Румунії до ряду країн Європи. До того ж у Чернівцях існувала біржа, де відбувалася купівля-продаж всіх товарів, що йшли на експорт. Розвитку експортних операцій сприяла і місцева банківська інфраструктура.
Експортна торгівля Буковини почала налагоджуватися з 1919 р. З середини 1920-х до початку 1930-х рр. вона була на підйомі, що відповідало динаміці зовнішньої торгівлі Румунії. Далі, в роки світової економічної кризи в експорті окремих товарів були значні труднощі через запровадження протекціоністських законів на митницях багатьох європейських країн, що були торговими партнерами краю. Лише в середині 1930-х рр. вдалося подолати негативні наслідки «великої депресії» в сфері торгівлі. Хоча наприкінці 1930-х рр. галузь зазнала негативних впливів нової економічної кризи.
Окрім того, що через місцеві митниці у Чернівцях та Ґріґорє Ґіка Воде (Неполоківцях) продукція місцевого виробництва збувалася в країни Європи, таким же шляхом чернівецькі комерсанти продавали товари з інших регіонів Румунії. Таким чином, край став «північними воротами» експортної торгівлі Румунії. Звідси вивозили здебільшого зернові, птицю, худобу, м’ясо, яйця, шкіри, фрукти, ліс та корисні копалини.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.