Українська літературна інтелігенція Галичини й Буковини у взаєминах з НТШ (кінець ХІХ ‒ початок ХХ ст.)

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Mykola Huivaniuk
http://orcid.org/0000-0002-1614-6173

Анотація

У статті наголошується, що після переформатування товариства 1898 р. у наукове, представники української літературної інтелігенції Галичини й Буковини в основному зосередилися філологічній секції та мовній комісії. Їхня діяльність полягала в безпосередній участі у засіданнях відповідних секцій та комісій і публікації своїх праць у виданнях товариства «Записках НТШ» та «Літературно-науковому віснику».


Простежено, що серед українських літераторів у виданнях НТШ найбільше публікацій мають: І. Франко, М. Грушевський, О. Маковей, В. Охримович, Ю.  Романчук, В.  Гнатюк, К. Студинський, М. Павлик, М. Возняк, Ф. Колесса, С. Смаль-Стоцький та М. Федюшка (Євшан).


Показано, що окремі представники літературної інтелігенції, а саме: О. Барвінський, Ю. Романчук та М. Грушевський брали практичну участь в організації діяльності товариства, і в різний час були його очільниками.


Ключові слова: Галичина, Буковина, літературна інтелігенція, НТШ, О. Барвінський, М.Грушевський

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Huivaniuk, M. (2018). Українська літературна інтелігенція Галичини й Буковини у взаєминах з НТШ (кінець ХІХ ‒ початок ХХ ст.). Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Історія, (47), 15–22. вилучено із https://www.hj.chnu.edu.ua/hj/article/view/218
Розділ
Статті
Біографія автора

Mykola Huivaniuk, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

к.і.н., доцент кафедри історії України

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають