Ментальність буковинського селянства XVIII - початку ХХ ст.

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Іван Воротняк

Анотація

У пропонованій статті автор фокусує увагу на психологічній характеристиці українського селянства Буковини в австрійський період. Сільське населення краю належало до традиційного доіндустріального суспільства, котре всі свої зусилля спрямовувало на виробництво та збереження продуктів харчування. Відповідно, цьому соціуму була абсолютно чужою західна ідея про те, що природа виступає пізнавальною системою, успішне вивчення якої дозволяє створювати ефективні технології для покращення власного добробуту.
Повсякденне життя засвідчує замкнутість буковинського селянства і наявність цілої низки упереджень стосовно морально-етичної поведінки та взаємодії з представниками інших етнічних спільнот, які компактно проживали на території краю. Духовний світ відображає стихійно-матеріалістичні погляди селян як на природу загалом, так і на окремі природні явища, господарство та побут.

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Воротняк, І. (2021). Ментальність буковинського селянства XVIII - початку ХХ ст. Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Історія, (54), 17–25. вилучено із https://www.hj.chnu.edu.ua/hj/article/view/109
Розділ
Статті
Біографія автора

Іван Воротняк, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

Схожі статті

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.